Otwarcie nowej części Ośrodka Wsparcia w Korniaktowie

Dodano: 01-10-2024

𝐎𝐟𝐢𝐜𝐣𝐚𝐥𝐧𝐞 𝐨𝐭𝐰𝐚𝐫𝐜𝐢𝐞 𝐧𝐨𝐰𝐞𝐣 𝐜𝐳ęś𝐜𝐢 𝐎ś𝐫𝐨𝐝𝐤𝐚 𝐖𝐬𝐩𝐚𝐫𝐜𝐢𝐚 𝐰 𝐊𝐨𝐫𝐧𝐢𝐚𝐤𝐭𝐨𝐰𝐢𝐞 𝐏𝐨ł𝐮𝐝𝐧𝐢𝐨𝐰𝐲𝐦

Piękna inwestycja, która powstawała w Gminie Białobrzegi, dziś została oficjalnie oddana do użytku.

W nowym skrzydle budynku Ośrodka Wsparcia w Korniaktowie Płd. znajduje się 7 nowoczesnych i dostosowanych po potrzeb osób z niepełnosprawnościami lokali, w tym 6 mieszkań wspomaganych oraz 1 pokój dla opieki wytchnieniowej, które służyć będą mieszkańcom Gminy Białobrzegi.

Inwestycja to przede wszystkim wyjście w kierunku wsparcia osób starszych czy niepełnosprawnych, którym to miejsce pomoże w wykonywaniu czynności niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu i realizacji kontaktów społecznych, w celu utrzymania lub rozwijania niezależności i zdolności psychofizycznych.

Nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi przez Wójta Gminy Franciszka Masłonia oraz zaproszonych gości: pana Adama Krzysztonia- Starostę Łańcuckiego, pana Pawła Jasiukiewicza - przewodniczącego Rady Gminy Białobrzegi, ks. Ryszarda Izdebskiego - proboszcza miejscowej parafii, dh Marcina Maca - drużynowego Drużyny Harcerskiej z Białobrzegów, panią Martę Kiełb - sołtys Korniaktowa Płd.,  panią Barbarę Świzdor - kierownika GOPS oraz panią Helenę Wojnar - przedstawicielkę uczestników Ośrodka Wspacia.

W dalszej części odbyło się poświęcenie obiektu oraz krzyży, które zawisną w każdym lokalu, przez ks. Ryszarda Izdebskiego, a następnie zaproszeni goście oraz pracownicy i uczestnicy Ośrodka zwiedzili cały obiekt, wewnątrz i na zewnątrz, gdzie znajduje się okazała, jedyna nie tylko w Gminie Białobrzegi, ale całym Powiecie Łańcuckim, tężnia solankowa.

W sali klubowej Ośrodka był czas na okolicznościowe przemówienia, podziękowania i gratulacje przybyłych Samorządowców i przedstawicieli Ośrodków Pomocy Społecznej z Powiatu Łańcuckiego.

🔸𝐖𝐚𝐫𝐭𝐨ść 𝐢𝐧𝐰𝐞𝐬𝐭𝐲𝐜𝐣𝐢: 𝟑,𝟗 𝐦𝐥𝐧 𝐳ł

🔸 Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: 𝟑,𝟐 𝐦𝐥𝐧 𝐳ł

Wiecej zdjęć znajdą Państwo na naszym profilu na facebooku: https://www.facebook.com/bliskagminabialobrzegi

Październik [2024]